asociace užité grafiky a grafického designu

Zímní Klauzury na Katedře vizuální komunikace FUD UJEP

Ateliér Grafický design 1

Czech-American TV

Projekt Czech-American TV (www.catvusa.com) prezentuje českou kulturu americké veřejnosti prostřednictvím webového a televizního vysílání. Úkolem studentů je navrhnout soubor grafických výstupů, které pokryjí potřeby vizuální komunikace tohoto televizního kanálu.

Redesign časopisu

V rámci klauzurních prací zimního semestru 2017/2018 posluchači navrhnou redesign módního či life-stylového časopisu (preferovány jsou tituly italské a francouzské).

Ateliér Grafický design 2

A studio Rubín

Návrh pro divadlo. Tato zakázka posouvá jejich práci do reálné profesní polohy, učí je spolupráci a úctě k jinému názoru. Teamová práce „nutí“ autory k lepšímu, hlubšímu uvažování nad možným, finálním řešením. Sítem společných úvah musí projít pouze to nejlepší.

více http://www.designcabinet.cz/reportaz-z-grafickych-atelieru-na-fakulte-umeni-a-designu-v-usti-nad-labem

Ateliér Vizuální design

Jmenuji se Bond. James Bond

Je to 65 let, kdy spisovatel Ian Fleming vytvořil postavu Jamese Bonda. A taky je to 55 let, co se James Bond poprvé objevil na filmovém plátně. Každý student si vylosoval jeden z 24 dílů filmů o Jamesi Bondovi. Jako poctu žánru, hrdinovi a konkrétnímu filmu vznikají minutové animace s použitím úvodní písničky a typografie, a 2.–5. ročník i autorský plakát.