asociace užité grafiky a grafického designu

2011

Galerijní rok 2011 byl pro Altán Klamovka velmi úspěšný. Výstavní plán byl nad své plány obohacen o pět nových zajímavých výstavních projektů. Celkem tedy proběhlo patnáct výstav. Čtyři výstavy byla zařazeny do projektů, které zahrnovaly více pražských galerií pod jedním programem. Konkrétně výstava mladé scénografie v červnu 2011 s názvem Kostým za zrcadlem byla zařazena do PQ+, dvě výstavy Move Gallery Když pábů dá a malby slovenských mladých umělců Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviče se prezentovali pod akcí Galerijní víkend Praha a poslední akce v altánu Plakáty perestrojky proběhla v rámci Rodčeko120 Festu. Altán Klamovka v roce 2011 zaznamenal velký zájem médií. Proběhly dvě reportáže pro TV Metropol, jedna pro Českou televizi a dvě reportáže pro Rádio Wave. Galerie se prezentuje také v čtrnáctideníku Ateliér, na Radiu 1 a na internetovém deníku artalk.cz. V záři se Altán Klamovka zapojil do nové pražské akce OBÁLKA. Více – ohlasy v tisku.

Galerie Altán Klamovka v Praze v roce 2011 dodržela svůj  plán a výstavy proběhly podle navrženého harmonogramu. Došlo k malým produkčním změnám. Výstava Jolany Havelkové s názvem „Na hrazdě“ byla z osobních důvodů autorky přesunuta na příští rok 2012 a nahrazena výstavou Antonína Jiráta, Credible, 17. 5.  – 11. 6. 2011. Dále expozice Michala Seka a projekt Nový pohled na scénografii byly zkráceny na 14 dní. Ve zbylých termínech byly uspořádány tři nové výstavní prezentace. Takto bylo umožněno seznam obohatit o výstavu POWER-POVERTY-SKOPJE, výběr z druhého ročníku mezinárodního studentského projektu, grafický design, 25. 1 – 6. 2. 2011, výstavu Klamy a my Romany Bartůňkové a Kateřiny Palešníkové, 28. 6. – 10. 7. 2011 a jednodenní výstavní akci ZooMarket, která proběhla v úterý 12. 7. 2011 od 16 do 22h. Vernisáž výstavního projektu POWER-POVERTY-SKOPJE dne 25. 1. 2011 navštívil ministr zahraničních věcí Antonio Milošoský z Makedonské republiky spolu s velvyslanci v rámci jeho oficiální návštěvy České republiky.

Výstavní projekt Nový pohled na scénografii ve spolupráci se scénografy prof. Janou Zbořilovou a doc. Ivanou Brádkovou z ateliéru Kostým a maska na pražském DAMU byl pod názvem Kostým za zrcadlem, 14. – 26. 6. 2011 zařazen do doprovodného programu PQ+  v rámci Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2011. Vernisáž byla zaznamenána v reportáži Pražení, díl 33, Metropol.

Na podzim byl program obohacen o další dvě výstavní akce. V říjnu roku 2011 byla galerie Altán Klamovka zařazena do Galerijního víkendu Praha ve dnech 15-16. 10. Více na: http://galerijnivikend.cz/ Výstavní program Altánu Klamovka prostřednictvím této akce byl nově doplněn o představení nového mobilního galerijního prostoru Move Gallery s výstavou Když pábů dá. Instalace galerie byla umístěna v blízkém okolí altánu v parku Klamovka. Projekt Move Gallery vznikl na akademické půdě ateliéru Grafického designu 1 na Katedře vizuální komunikace na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Iniciátoři tohoto experimentu studenti Michal Kukačka a Martina Calajová dostali takto možnost představit svůj studentský projekt v Praze.

V prosinci roku 2011 se Altán Klamovka zapojil do programu festivalu Rodchenko120 Fest, který v Praze proběhl v dnech od 5 do 11. 12. Galerie Altán Klamovka uvedla v tomto týdnu jednodenní Videoprezentaci v úterý 6. 12. Konkrétně se jednalo o prezentaci stovky plakátů od hvězd ruského designu s názvem Plakáty perestrojky na téma symbolů komunismu versus politický plakát.

účetní uzávěrka za rok 2011