asociace užité grafiky a grafického designu

Altán Klamovka, Praha, Město a řeka

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy v galerii Altánu Klamovka v Praze:
Altán Klamovka Gallery in Prague cordially invites you:

Město a řeka–Mezinárodní projekt mladého grafického designu
Studenti Karla Míška na FUD UJEP v Ústí nad Labem, Thierry Sarfise z Ecole Intuit-Lab v Paříži a Lecha Majewského z Akademie výtvarných umění ve Varšavě.

International Project of young graphic design on the theme „City and River“.
Studets of Karel Míšek at FUD UJEP in Ústí nad Labem, Thierry Sarfis at Ecole Intuit-Lab in Paris and Lech Majewski at Academy of Fine Arts in Warsaw.

Kurátorka/Curator: Lenka Sýkorová

vernisáž se uskuteční 13. 9. 2011 v 18:00
The opening will take place at Altán Klamovka Gallery on Tuesday, September 13, 2011, from 6 pm.
výstava potrvá do 9. 10. 2011, otevřeno so a ne 14:00-18:00
The exhibition will run until October 10, 2011, opening hours: Saturday and Sunday from 2 to 6 pm.
altán se nachází v parku Klamovka, tram. č. 10, 9, 6 a 16.
You will find our Gallery in park Klamovka, near the tram station (No. 6, 9, 10 & 16).

Reportáž pro Českou televizi, autor Vojtěch Müller, rozhovor s Lenkou Sýkorovou, doc. Karlem Míškem a autory plakátů Michalem Kukačkou a Lenkou Zapletalovou, pořad Kultura s Dvojkou, 19. 9. 2011, 18:50

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318911545-kultura-s-dvojkou/211542156000141/video/

katalog

 

Projekt Město a řeka inicioval před rokem renomovaný grafický designér Thierry Sarfise z Ecole Intuit-Lab v Paříži ve spolupráci s Asociací Deine-Amont développement v rámci projektu Seine-Amont in Europe. Hlavní záměr byl zacílen na problematiku revitalizace měst v součinnosti s neudržitelným vývojem, který vykořeňuje obyvatele z přirozeného urbálního historického centra, které v minulosti bylo zakládáno okolo řek. Vztah člověka a vody v kontextu sociologie obydlí byl hlavním impulsem pro budoucí tvorbu umělců. Mezinárodní soutěž byla vyhlášená ve dvou kategorií profesionálů a studentů a zahrnovala tři výtvarné média autorský plakát, fotografii a krátký film. Porota zajistila odborný dohled na průběh soutěže a byla složena z profesionálů jakými jsou například Peggy Sue Amison, fotografka, ředitelka Sirius Art Centre z Irska, grafický designér, pedagog a ředitel Mezinárodního bienále plakátu ve Varšavě, Polsko a Liza Ramalho, grafická designérka a pedagožka z Portugalska.

 

V Altánu Klamovka bude vystaven výběr zahrnující pouze médium plakátu od studentů ze třech zapojených vysokých uměleckých škol FUD UJEP v Ústí nad Labem, Ecole Intuit-Lab v Paříži a Akademie výtvarných umění ve Varšavě. Soubor plakátů reflektuje nový dialog mezi městem a řekou z pohledu mladých grafických designérů, tím se stává zajímavou sondou do jejich způsobů vnímání přirozených vodních toků v městském prostředí. Voda je přeci nezbytnou součástí života nás všech. Více informací o projektu naleznete na webové doméně: www.seine-amont-developpement.com.

Lenka Sýkorová