asociace užité grafiky a grafického designu

2012

Osobní krajina | Move Gallery opět v terénu!

9. 10. – 28. 10. 2012 Roudnice nad Labem

Spojení – výstava ateliéru GD 1 v Terezíně

Památík Terezín Vás a Vaše přátele zve na výstavu plakátů ateliéru Grafický design 1 Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Výstava se koná v prostorách Malé pevnosti Terezín na IV. dvoře v termínu 7. 8. ­— 31. 10. 2012.

Líbáš jako ďábel v Kadani


14. 5. – 31. 8. 2012
 Kinokavárna Hvězda v Kadani

Vystavující: Tomáš Brychta, Martina Cejpová, Tereza Dokoupilová, Veronika Jezdinská, Lucie Kaslová, Karolína Meisterová, Lucie Muchovičová a Michaela Němcová.

23. Mezinárodní bienále plakátu ve Varšavě

23. ročník slavné mezinárodní přehlídky plakátové tvorby bude zahájen 2. června 2012. Dovolte, abychom Vás jménem organizátorů pozvali.

Další informace naleznete na stránkách Muzea plakátu.

Projekt Life-netdesigning má nový vizuální styl

Před časem jsme informovali o vypsání soutěže na vizuální styl projektu Life-netdesigning. Soutěž již má své vítězky – jsou jimi Marie Adamová a Monika Bolechová, studentky ateliéru Grafický design 1 FUD UJEP v Ústí nad Labem.

Soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu projektu Life-netdesigning

PROTEBE live o.s. zastoupený Terezou Bredlerovou, ve spolupráci s CZECHDESIGN.CZ, Asociací užité grafiky a Katedrou vizuální komunikace Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (odborní garanti soutěže) vypisují designérskou soutěž pro posluchače českých vysokých uměleckých škol na vytvoření návrhů jednotného vizuálního stylu projektu Life-netdesigning.

Byli zvoleni noví místopředsedové AUG

Na valné hromadě AUG dne 2. 2. 2012 došlo ke zvolení nových místopředsedů Asociace užité grafiky a grafického designu.

Otevřený dopis řediteli CzechTourism

Zveřejňujeme otevřený dopis adresovaný řediteli České centrály cestovního ruchu – CzechToursim Ing. Rostislavu Vondruškovi. V otevřeném dopise studenti a pedagogové grafického designu reagují na výzvu k vytvoření návrhů loga pro destinaci Česká republika při bezprecedentním snížení autorského honoráře na 1,5 % původní částky. Dopis podepsalo 50 signatářů, z toho 7 vysokoškolských pedagogů a 43 posluchačů čtyř vysokých škol.

EcoLOGIC

Dovolujeme si Vás pozvat na zahájení výstavy v galerii Altánu Klamovka v Praze / Altán Klamovka Gallery in Prague cordially invites you:
EcoLOGIC, třetí mezinárodní projekt studentského grafického designu, autorský plakát / EcoLOGIC, Third International Student Poster Competition, Skopje

Národní cena za studentský design 2012 vyhlášena

Národní cena za studentský design 2012

Soutěže, jejímž spoluvyhlašovatelem je i Asociace užité grafiky a grafického designu, se mohou účastnit studenti univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol a odborných učilišť se studiem designu, architektury, uměleckých řemesel a výtvarného umění. Soutěž je mezinárodní.