asociace užité grafiky a grafického designu

Mezinárodní divadelní plakát

Srdečně vás zveme na výstavu divadelního plakátu do Severočeského divadla opery a baletu a do Inkubátoru Předlice v Ústí nad Labem.

Výběr z Mezinárodních bienále divadelního plakátu ze sbírek Divadla Wandy Siemaszkowé v Řešově v Polsku

Vernisáž se uskuteční v pátek 19. 4. 2013 u příležitosti premiéry muzikálu Noc na Karlštejně ve foyeru Severočeského divadla v Ústí nad Labem.

Výstava potrvá do 30. 6. 2013.

Výstavní projekt představuje výjimečnou kolekci divadelního plakátu z Mezinárodních bienále, odehrávajících se odehrávají již od roku 1985 v polském Řešově, v Divadle Wandy Siemaszkowé. Právě tato prestižní soutěž dokazuje, že divadelní plakát v dnešní digitální době neztrácí svou hodnotu a je stále tím nejlepším a nejprogresivnějším médiem v oblasti grafického designu. Plakát je fenomén, který skrze svůj význam dokáže podpořit či limitovat hranice vizuální kultury. Výstava vítězů jednotlivých bienále, tematicky doplněných o další mladé i uznávané autory, naznačuje aktuální témata vizuální kultury v průběhu téměř třiceti let.

Úroveň bienále se odráží nejen v samotné multikulturní instituci divadla „Teatr im“ Wandy Siemaszkowé v Podkarpatském vévodství, ale také v tradici plakátové tvorby v Polsku.

Tereza Nováková

 

Pozvánka ke stažení.

Tisková zpráva ke stažení.

Více o bienále: http://teatr-rzeszow.pl

Produkce: Ateliér grafický design 1 FUD UJEP v Ústí nad Labem, Asociace užité grafiky a grafického designu, Inkubátor Předlice

Severočeské divadlo www.operabalet.cz

Inkubátor Předlice www.inkubatorpredlice.cz