asociace užité grafiky a grafického designu

poradna

FUD UJEP v Ústí nad Labem

Klauzury za zimní semestr 2011/12

„Chceš-li tajemství světa znát, musíš se nejdřív chleba ptát,“ 
aneb grafický design mladýma očima.

Citace patřící Barboře Páníkové nejlépe vystihuje atmosféru posledních klauzurních zkoušek na katedře Vizuální komunikace FUD UJEP. Obsahuje v sobě nápaditost, obrazotvornost a smysl pro duchovní hodnotu, která je vlastní posluchačům ateliérů Grafický design I., Grafický design II. a Vizuální design. Jediný článek zdaleka nevystačí pro představení všech  studentských prací, jaké jsme měli možnost vidět na letošní výstavě zimních klauzur, i kdyby si to zasloužiy. Avšak umožní alespoň nahlédnout do vizuálního myšlení několika začínajících grafických designérů.

GD 1 — klauzury za letní semestr 2013

Asociace užité grafiky a grafického designu s potěšením přináší přehlídku klauzurních prací ateliéru Grafický design 1 Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, jejichž ústředním tématem je písmo.

Město Tišnov – nový logotyp a vizuální styl

Na podzim roku 2011 vyhlásilo město Tišnov otevřenou soutěž na logotyp a vizuální identitu. Tato kvalitně vypsaná soutěž přinesla své ovoce v podobě značky navržené studentkami magisterského studia ateliéru Grafický design 1 FUD UJEP – Martinou Calajovou a Lucií Zelenou.

Osobní krajina | Move Gallery opět v terénu!

9. 10. – 28. 10. 2012 Roudnice nad Labem

Logotyp a jednotný vizuální styl RUV

O výsledku soutěže na jednotný vizuální styl Registru uměleckých výsledků – RUV jsme Vás již informovali. Tentokrát přinášíme prezentaci vítězného projektu BcA. Martiny Calajové, studentky ateliéru Grafický design 1 FUD UJEP.

Projekt Life-netdesigning má nový vizuální styl

Před časem jsme informovali o vypsání soutěže na vizuální styl projektu Life-netdesigning. Soutěž již má své vítězky – jsou jimi Marie Adamová a Monika Bolechová, studentky ateliéru Grafický design 1 FUD UJEP v Ústí nad Labem.