Mezinárodní projekt současného autorského plakátu. 259 účastníků z 20 zemí; 146 profesionálů; 113 studentů; 49 univerzit.
1 - 30. 12. 2020
kurátorka: Lenka Sýkorová

Společenská výzva (Wake Up Call) byla vybrána jako nosné témat pro 11th Virtuální bienále Praha 2020. Ze zaslaných prací dominovalo vyjádření úzkosti z nového normálu, uvědomění si, že život, který jsme doposud bezstarostně žili je křehčí, něž jsme předpokládali. Současně kolekce plakátů poukazuje na celou šíři problémů od sociálního distancování, přes manipulaci různými médii až po nejistou budoucnost. Je jasné, že plakáty dané problémy nevyřeší, ale mohou vizuální formou rozvíjet kritické myšlení, které to dokáže.

více...

11. Virtuální bienále Praha 2020 Wake Up Call v Blue Point Art Gallery (PUNO & Culture Lab Foundation)
27.11.2020 – 27.01.2021
kurátorka: Lenka Sýkorová.

Ve spolupráci s polskými kolegy Justynou Gorzkowicz a Jarosławem Soleckim z Polské univerzity v cizině v Londýně.

Výstava vítězných plakátů ve virtuální Blue Point Art Gallery. Celá kolekce 11. ročníku Virtuálního bienále Praha 2020 zde

WakeUpCall_ebook

více...

Vzhledem k nouzového stavu v listopadu 2020 jsme rozšířili výstavní aktivity o prezentaci v partnerské instituci.

11th Virtual Biennale Prague 2020 Wake Up Call se konalo jak ve virtuálním prostředí, tak na 6. Festivalu současného umění «Debarcader-2020», 3. – 17. listopadu 2020 v ruském Čeljabinsku ve Státním historickém muzeu na jihu Uralu v rámci spolupráce s ruským kolegou Pavlem Pisklakovem.

více...

16. 9. - 24. 10. 2020
kurátorka: Lenka Sýkorová
foto
: Markéta Bendová, David Vojtuš

David Vojtuš vytvořil dílo na pomezí objektu a grafiky v reakci na spotřební kulturu. Reflektuje konzumní společnost, ale také absenci klasické grafiky v současném umění. Pro Altán Klamovka připravil site-specifik objekt, který klade na diváka několik úkolů. Je variabilní, protože každý týden vzniká jiný obraz a situace. Upoutává svým detailem a vrstevnatostí. Odkazuje na současný tlak, na neustálou proměnu a reflektuje klam skutečnosti. Vystavený objekt současně vychází z prostorových limitů galerie.

více...

16. 6. - 8. 7. 2020
kurátorka: Lenka Sýkorová
foto: Markéta Bendová

Výstava Social distancing reaguje na aktuální téma koronaviru, které se dotklo každého z nás. Stali jsme se potencionálním nebezpečím pro druhého, a proto se hledala hranice sociálního distancu. Klára Kelovská v době vypuknutí pandemie byla na studijní stáží ve španělské Valencii. Její evakuace v ní logicky vyvolala řadu emocí.  Strach, pocit dobrodružství a sociální deprivace z izolace tak stály u zrodu vystavených maleb. Na výstavě je prezentována i animace česko-kazašské umělkyně Perizat Gabdulakhmet, která celkově instalaci doplňuje a poukazuje na ironické momenty nucené karantény.

Reportáž na Českém rozhlasu Vltava pořad Mozaika od 7:55 do 13:25.

více...

3. 3. - 13. 6. 2020 (z důvodu pandemie zavřeno 14. 3. - 10. 5. 2020)
kuratorka: Lenka Sýkorová
Foto:
Dorota Sadovská, Markéta Bendová

Dorota Sadovská neustále vyvíjí a reflektuje aktuální formy umění. Výstava pro Altán Klamovka představuje nejnovější cyklus s názvem Zraněná plátna, který je vytvořen jako site-specific objekt. Autorka pracuje s minimalizovanými výrazovými prostředky a očištěným lidským tělem bez nánosů, které mu civilizace podsouvá, a to v kontextu současné mimetické krize na pozadí vývoje postkonceptuální kresby a tekutosti doby, která rozmývá hranice mezi jednotlivými výtvarnými technikami.

Reportáž na Českém rozhlasu Vltava pořad Mozaika od 37 min.
Rozhovor s Dorotou Sadovskou, Pravda, 1. 5. 2020

více...