Altán Klamovka

Adresa: park Klamovka, Praha 5.
Otevírací hodiny: středa 14-18h. Jindy po tel. domluvě.

Datum založení: 2004.
Kurátorka: doc. Mgr. Lenka Sýkorová, Ph.D. Lenka-Sykorova-CV
tel.: +420 731 574 777
e-mail: augdesign@email.cz,

Galerie Altán Klamovka se nachází v neogotickém altánu (postaveném cca 1820) v parku Klamovka v Praze. Je dostupná z Anděla tři stanice tramvají směr Řepy (zastávka Klamovka). Kurátorkou galerie je od září 2004 doposud Lenka Sýkorová, v letech 2005-7 byl kurátorem některých výstav Viktor Čech. V roce 2012 jsme spolupracovali s umělci-kurátory Karímou Al-Mukhtarovou a Nikolou Čulíkem v rámci projektu Czech Action Galleries.

Galerie Altán Klamovka si klade za cíl vytvořit autonomní výstavní zónu pro vizuální umělce. Galerie napomáhá jejich profesionálnímu rozvoji. Výjimečnost galerie, i když disponuje malým výstavním prostorem, je v možnosti pracovat s prostorem uvnitř i s blízkým okolí parku Klamovka, a proto je velmi často využívána pro site–specific projekty.  Za dobu své výstavní činnosti se Altán Klamovka etabloval na poli mezinárodních projektů vizuální komunikace.

Výstavní plán je zaměřený na mladou a střední generaci výtvarníků. Kurátorský výběr se zacílen na site-specific projekty, kresbu, instalaci, grafický design, performance a nová média.

Výstavní prostor disponuje s 12 m/2. Jedná se o samostatnou zhruba čtvercovou výstavní síň o rozměrech 3,30 x 3,65 m. Čelní stěna má výklenek jeden metr hluboký, postraní stěny jsou ploché bez okenních otvorů. Osvětlení galerie zabezpečuje šest bodových světel umístěných na lištách.

Vstupné do galerie je dobrovolné.

kurátorský projekt mapování nezávislých galeriích http://www.actiongalleries.info