28. 11. - 16. 12. 2017
Umělci: Ferenc Barath (H), Wang Daili (CN), Lex Drewinski (D), Krzystof Ducki (H), Erik Ginard (C), Adrien Labbe (F), Marie Laventure (F),Florian Leible (PL), Pekka Loiri (FIN), Bartosz Mamak (PL), Peddy Mergui (IL), Karel Míšek (CZ), Šárka Procházkouvá (CZ), Kari Pippo (FIN), Ziba Sayari (IR), Marlena Buczek Smith (USA), Elmer Sosa (MEX), Yong Zhang (CN)
Autoři projektu: Lenka Sýkorová and Karel Míšek
Kurátorka výstavy: Lenka Sýkorová
Spolukurátor: Li Xu
více...

14. 11. - 25. 11. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

V rámci projektu actiongalleries.info. Představení projektu Garáž ve Zlíně. http://galeriegaraz.cz

Výstavu pro Altán Klamovka připravil Vojtěch Skácel a Karel Klusoň, performance při vernisáži uvedl David Helán. Trojice autorů se zná, společně již spolupracovali. Podoba výstavy v sobě samozřejmě nese dokumentaci garážových Činů za celých pět let, včetně grafických plakátů, které neoddělitelně patří k jednotlivým GAGům, také foto a videodokumentace akcí a performancí, jenž v Garáži vznikly.

více...

17. 10. - 7. 11. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

V rámci projektu actiongalleries.info. Představení projektu Ukradená galerie. http://ukradenagalerie.cz/.

Alessandra Svatek a Artur Magrot jsou iniciátoři experimentálního projektu Ukradená galerie (UKG), který započal v květnu 2010 v Českém Krumlově, kdy obsadili uměním nepoužívanou vitrínku. UKG zapadá do současných streetartových počinů nonstop galerií, které jsou ve veřejném prostoru neustále otevřeny.

více...

26. 9. - 14. 10. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová
spolukurátor: Milan Vagač
foto: Milan Vagač

ZATIAĽ JE TO TAK AKO TO JE je prezentácia momentálneho stavu pokračujúceho projektu MUST JOON (v preklade z estónčiny Čierna čiara), ktorý začal v roku 2013 v estónskom Tallinne a pokračuje aj dnes. Rozpína sa do rôznych smerov a polôh, plynie, mení tvar, materiál a charakter, no ostáva pri jednom – zachytení momentálneho stavu vedomia - situácie.

V rámci projektu sledování umělců-kurátorů. Více actiongalleries.info

více...

29. 8. - 23. 9. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž na Českém rozhlase - pořad Mozaika https://vltava.rozhlas.cz/zlata-socha-v-altanu-klamovka-5981810

Tvorba Andrey Lédlové je spojená s výraznými výrazovými prostředky. V Altánu Klamovka vychází z tvorby 33 plyšových příšer, které ušila před čtyřmi roky. Od té doby je využívá pro budování hmoty a to buď do podoby jedné velké příšery nebo sloupu a teprve poté je převádí do kresby. Práce z trojrozměrného do dvojrozměrného prostoru je zde důležitým momentem pro případnou interpretaci jejího díla
více...

 19. 6. - 28. 6. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž – Veroniky Přikrylové za Altán Klamovka na ČR Mozaika od 21.20 min.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3881839

Diplomová práce OREL JE OREL JE OREL JE OREL prezentuje jednu sochu, jednoho orla, který bude obléknut do galerie Altán Klamovka a jeho šaty mu padnou, jako ulité. Sama socha orla však v tomto procesu nebude tak důležitá, stane se jen předlohou pro vytváření mentální podoby sochy, která svého diváka fyzicky pojme do svých útrob a divák tak bude chtě nechtě obléknut do podoby současné sochy, která se na povrchu pohybuje v abstraktní poloze, avšak ve své podstatě se odkazuje na historický vývoj tohoto média.

více...

6. 6. - 17. 6. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová
foto: Studio Flusser

Výstava Výchozí nastavení pro Altán Klamovka testuje možnosti interpretace digitální barvy. Vybranou barvou je čistá modrá barevného spektra RGB (R0G0B255), která je globální a standardizovaná. Přesto ji prostřednictvím různých médií (obrazovek – tabletu, mobilu a monitoru), vidíme pokaždé jinak.

více...

2. 5. - 27. 5. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová
foto: Markéta Bendová

V Altánu Klamovka se Juraj Gábor pokusil naplnit dvě specifika, které mu galerie nabízí. V prvním kroku si naměřil prostor galerie a v axonometrii jej překreslil na technický výkres v rámci jakéhosi iniciačního rituálu, kdy si detailně prostudoval rámec svého tvůrčího gesta v procesu trvání výstavy. V druhém kroku vstoupil do malé „nepopsané“ bílé místnosti a vytvořil si zde detašované pracoviště – dočasný ateliér pro denní tvoření.

více...

Jednodenní akce 25. 4. 2018 od 18:00
Kurátorka: Lenka Sýkorová
Foto: Peter Fabo a archiv autorů

Autorská dvojice David Böhm a Jiří Franta se dlouhodobě zabývá zkoumáním možností média kresby. V Altánu Klamovka v rámci jednodenní akce v tomto duchu pokračují. #nikdo_se_nebude_smát #generace_V #breaking_news #moc_a_nemoc #plivání_na_dálku #nevýhra #hodní_lidé_a_zlý_režim #střední_evropa_a_střední_zájem #zlo_starých #zlo_mladých

 

více...

28. 3. - 22. 4. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž - Kateřiny Dobroslavy Drahošové za Altán Klamovka na ČR Mozaika od 18 min.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3834927

Výstava Medicinbal prezentuje sérii kreseb, jejichž hlavním impulsem se stalo zkoumání významu média kresby. Autorka se pokusila zobrazit předmět – medicinbal s důrazem na jeho povrch a strukturu. Zároveň však rozvíjí asociace. Medicinbal chápe jako metaforický odkaz k planetě Zemi, která je součástí sluneční soustavy. Sítě tvořící tuto soustavu se staly pro sérii kreseb východiskem.

více...

28. 2. - 25. 3. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

Autor vytvořil desén, který vychází z dlouhodobějšího projektu L O O K I N G. Kresba je zde dokladem minulosti. Vychází z autentických látek se vzory. Kresba – desén se pro autora stává nosnou pro vyprávění příběhů, nejen obecně historického, ale také rodinného, protože Löblovy kořeny jsou v Krušnohoří zapuštěny. Vikuk ušák je pohodlným křeslem, do kterého je divák usazen, aby se ponořil a nechal si odvyprávět příběh. Výtvarnou polohu zde autor vyplnil především pak v čalounění ušáku, která nese desén se skrytým vizuálním příběhem o Krušnohoří.

více...

31. 1. - 25. 2. 2017
kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž - Basjuk Ondřej za Altán Klamovka na ČR Mozaika od 16 min.
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3795830

Výstavu Teorie lži vytvořil Ondřej Basjuk  v reakci na Altán Klamovka a na aktuální problém neuchopitelnosti „pravdy“. Žijeme v době iluze pravdy? Žijeme v době lži? Lež v Basjukově podání nelze chápat jako pejorativní motiv. Autor zde otevírá otázku lži jako absolutního pojetí iluze. Pracuje s ní jako s uměleckým nástrojem. Iluze vycházející z reality, ale také iluze fabulující – vytvářející fiktivní realitu.

více...