AUG DESIGN pořádá šestý ročník mezinárodní přehlídky výtvarného umění a designu v Praze na téma CORRUPTION.

Mezinárodní projekt grafického designu, který je rozdělen do svou soutěžních kategorií (profesionální umělci-designéři a studenti vysokých uměleckých škol), je zastoupen umělci z Belgie, Bulharska, Číny, Ekvádoru, Estónska, Finska, Francie, Chorvatska, Irska, Itálie, Kazachstánu, Litvy, Maďarska, Mexika, Německa, Polska, Portugalska, Rumunska, Ruské federace, Slovenska, Španělska, Turecka, Ukrajiny, USA a Venezuely.

13. 11. - 2. 12. 2012
autoři projektu: Karel Míšek a Lenka Sýkorová
kurátorka: Lenka Sýkorová
grafická úprava tiskovin: Jakub Konupka

více...

Magda Veselá: Should I Stay or Should I Go (galerie)
Jakub Cabalka & Jakub Červenka:  Meze obrazu (park)

16. 10. - 21. 10. 2012
kurátorka: Katarína Uhlířová a Lenka Sýkorová

Výstava probíhá v rámci druhého ročníku Festivalu Fotograf 2012 s názvem Mimo formát. 

více...

Interpret: Petr Krátký.

23. 10. - 11. 11. 2012,
kurátorka: Lenka Sýkorová

Čermákova výstava pro Altán Klamovka s názvem Linhartovy narace vznikla na základě jeho autorského počinu v podání Petra Krátkého. Výchozím bodem pro výstavu se stal scénář, který volně navazuje na tvorbu E. F. Buriana a pořad Východiska Voice Bandu, který se vysílal v roce 1969 v Českém rozhlase. Samotná dramatizace textu čerpá z této původní předlohy.

více...

Vystavující: Do Hoai Nam (CZ), Markéta Oličová (CZ), Sabina Berková (CZ), Barbara Karpiel (PL), Marcin Gorski (PL), Adrian Jansa (CZ), Radka Bartošová (CZ), Bartosz Czarnecki (PL), Adam Rybák (CZ, FaVU), Kateřina Soudková (CZ, FaVU), Natalia Luba (PL), Roman Juhas (PL), Zuzana Jura (PL), Monika Brzegovska (PL), Adrian Kolerski (PL), Troligova (SK)

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem, Fakulta Výtvarných umění VUT  Brno, Vysoká škola výtvarných umění Bratislava A Akademie výtvarných umění Krakov

Kurátorka: Lenka Sýkorová

25. 9. - 14. 10. 2012

 

více...

28. 8. - 23. 9. 2012
kurátorka:
Lenka Sýkorová

Reportáž „Obraz Adély Součkové v Altánu Klamovka“. Karel Oujezdský. 4. 9. 2012. Český rozhlas.
http://www.rozhlas.cz/mozaika/vytvarne/_zprava/obraz-adely-souckove-v-altanu-klamovka--1106182

Adéla Součková pro Altán Klamovka připravila výstavu jednoho obrazu. Chce se tak primárně soustředit na samotné médium malby. Její experiment spočívá ve vystavení obrazu v prostoru, kdy jej divák může vnímat ze všech stran. Takto se rázem z plošné malby stává prostorový objekt, jež díky ozvučení lze vnímat vícero smysly než u klasické malby.

více...

3. 4. - 29. 4. 2012
Kurátorka: Lenka Sýkorová

reportáž Ondřeje Moravce - I jarní úklid může být uměním - na ČT24 - dne 5. 4. 2012
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/171136-i-jarni-uklid-muze-byt-umenim/

Pracovní postupy, dobré rady či návody Karíma Al-Mukhtarová ráda podrobuje zkoumání z vizuálního i funkčního hlediska. Postupy pak zkouší v soukromí a momenty, které shledává zajímavými převádí do jiného kontextu v rámci výsledného výtvarného média. Výstupem se pak stávají samotné performance, instalace či dokumentace akcí.

více...

7. 2. - 4. 3. 2012
Kurátorka:
Lenka Sýkorová

Z duše mi vykvet
velkej černej květ
tak velkej
jako tenhle svět
(Psí vojáci)

Tady se něco vaří a utíká z toho duše
jestli sem to pochopil

(Tonda)

více...

6. 3 - 1. 4. 2012
Kurátorka:
Lenka Sýkorová

v rámci projektu www.actiongalleries.info

Studio The Rodina vzniklo v brněnském uměleckém prostředí před dvěmi lety. Vítek, Radim a Vj Texa (Tereza Rullerová) tvoří jeho kreativní jádro. Jejich zájem je soustředěn na multimediální polohy současného vizuálního umění. The Rodina funguje nejen na principech studia zkoumajícího přesahy grafického designu ke konceptu, ale funguje také na úrovni fikce, znejistění reality či právě jejího nově vytvořeného upgradu.

více...

EcoLOGIC, třetí mezinárodní projekt studentského grafického designu, autorský plakát

17. 1. - 5. 2. 2012
Kurátorka:Lenka Sýkorová

Ekologie se stala třetím tématem mezinárodního projektu, za jehož iniciativou stojí ISCP Skopje a především pak mladý grafický designér Laze Tripkov. International Student Poster Competition Skopje /ISCP/ je první organizací pořádající pravidelné mezinárodní studentské soutěže autorských plakátů se sociální tématikou.

více...