6. 12. 2011 od 17h jednodenní akce
17:00 – Videoprezentacea. Výstava plakátů hvězd ruského designu «Plakáty perestrojky»

kurátorka: Lenka Sýkorová
V rámci projektu Rodchenko120 Fest.

«RodchenkoFest» není jednorázovou událostí, ale jedná se o rozsáhlý program složený z prezentací představujících úspěchy ruského designu a umění na Západě, ale také ze řady mezinárodních výstav a tvůrčích a vzdělávacích akcí za účasti ruských a evropských designérů.

Ředitelka projektu Valentina Udintseva

více...

AUG DESIGN pořádá pátý ročník mezinárodní přehlídky výtvarného umění a designu v Praze na téma ČÍNA.

Mezinárodní projekt grafického designu, který je rozdělen do svou soutěžních kategorií (profesionální umělci-designéři a studenti vysokých uměleckých škol), je zastoupen umělci z České republiky, Číny, Dánska, Estonska, Francie, Itálie, Íránu, Japonska, Kanady, Libanonu, Maďarska, Mexika, Polska, Rakouska, Ruské federace, Řecka, Slovenska, Spojených států a Tchaj-wanu.

8. 11. - 4. 12. 2011

Autoři projektu: Karel Míšek a Lenka Sýkorová.
Kurátorka projektu: Lenka Sýkorová
Grafická úprava tiskovin: Jiří Toman, Michal Kukačka a Jakub Konupka.

více...

15. -16. 10. 2011
Kurátoři: Michal Kukačka a Martina Calajová, Lenka Sýkorová

Mobilní galerie byla v rámci projektu Galerijní víkend Praha umístěna do svahu parku Klamovka v blízkosti Altánu Klamovka. Projekt Move Gallery vznikl na akademické půdě ateliéru Grafického designu 1 na Katedře vizuální komunikace na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Iniciátoři tohoto experimentu studenti Michal Kukačka a Martina Calajová se takto aktivně zapojili do sítě nezávislých galerií u nás.

 

více...

11. 10.  - 6. 11. 2011
Kurátorka: Lenka Sýkorová

Výstavaa Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviče v galerii Altánu Klamovka proběhla v rámci projektu Action Galleries, který mapuje českou nezávislou galerijní scénu. Tato výstava je však výjimkou, protože se jedná o slovenské umělce a doposud v Altánu Klamovka vystavovali jen čeští umělci-kurátoři. Mitríková a Demjanovič kurátorovali v první polovině minulého roku nezávislou galerii s  názvem Výstavný priestor Grösslingová 49 v Bratislavě, kterou založili u sebe doma v předsíni pronajatého bytu.

více...

Studenti Karla Míška na FUD UJEP v Ústí nad Labem, Thierry Sarfise z Ecole Intuit-Lab v Paříži a Lecha Majewského z Akademie výtvarných umění ve Varšavě.

13. 9. - 9. 10. 2011
Kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž pro Českou televizi, autor Vojtěch Müller, rozhovor s Lenkou Sýkorovou, doc. Karlem Míškem a autory plakátů Michalem Kukačkou a Lenkou Zapletalovou, pořad Kultura s Dvojkou, 19. 9. 2011, 18:50

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318911545-kultura-s-dvojkou/211542156000141/video/

více...

Výstava se konala jako součást doprovodného programu PQ+ v rámci
Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2011
14. 6. - 26. 6. 2011

kurátorka: Lenka Sýkorová
foto: Markéta Bendová

Studenti oboru Kostým a maska z Katedry scénografie DAMU v Praze.
Vedené scénografy prof. Janou Zbořilovou a doc. Ivanou Brádkovou.
Ve spolupráci s  1 roč. herectví DAMU, vedeným o. a. Jaroslavou Šiktancovou.

více...

17. 5. - 11. 6. 2011
kurátorka: Lenka Sýkorová

Post-konceptuální dílo Jiráta lze vnímat z pozice náhodného diváka, který je pravidelně vyváděn z míry zasazením běžných věcí vyňatých z každodenní reality do nové neokoukané roviny. Tímto mírným vychýlením z každodennosti, u Jiráta docíleného zapojením principů kinetismu do jeho ready-made, je divák lehce směřován ze zaběhlých schémat vnímání reality a zpětně usazen do nového vidění, které je provázáno na současné projevy vizuálního umění.

více...

19. 4. - 15. 5. 2011
kurátorka:
Lenka Sýkorová

v rámci projektu www.actiongalleries.info

„Duben láká návštěvníky svou příjemnou, poklidnou atmosférou probouzejícího se jara, které dovádí v pestrých barvách romantického parčíku. Vždyť stěží najdete člověka, který by po dobrém obědě rád nevyrazil na procházku, aby se mohl kochat všudypřítomnou radostí a krásou života. V této povznášející chvíli člověk ještě rád zabloudí do končin, kde ho znenadála překvapí Altánek.“
Duoperformace

více...

 22. 3. - 17. 4. 2011
kurátorka: Lenka Sýkorová

v rámci projektu www.actiongalleries.info

Daniela Deutelbaumová vystavuje v Altánu Klamovka fotografický site-specific projekt, ve kterém se pokouší pomocí celonástěnné fototapety evokovat u diváka představu jiného imaginárního prostoru než má nyní reálný interiér altánu. Využívá prostor galerie k navození iluze průhledu ven z galerie. Znejistění hranic mezi interiérem a exteriérem je důležitým momentem tohoto díla. Daniela Deutelbaumová se ve své tvorbě převážně věnuje médiu fotografie. Současně se zajímá o principy participace a sociální intervence v kontextu současného vizuálního umění a jejich reflexe u širší veřejnosti.

více...

22. 2. - 20. 3. 2011
kurátorka: Lenka Sýkorová

v rámci projektu www.actiongalleries.info

Tvorba Dagmar Šubrtové se pohybuje od nehmotných poloh sochařského média až po zdůraznění jeho fyzičnosti, a to formou zpracování klasických sochařských materiálů. Autorka často reaguje na okolí, které jí při tvoření ovlivňuje, a tak se mnohdy pohybuje v rovině site-specific. Šubrtová také ráda pracuje se svou intimitou, dále se můžeme v kontextu její tvorby setkat s jemnými intervencemi do krajiny, akcemi či performancemi mnohdy zachycenými jen fotografickým médiem.

více...

25. 1. - 6. 2. 2011
kurátorka:
Lenka Sýkorová

Chudoba společně s ekologickým varováním se stávají akutními problémy dnešní globalizované společnosti. V pražské galerii Altánu Klamovka se na počátku nového výstavních roku 2011 představí výběr plakátů na téma chudoby z druhého ročního mezinárodní studentské soutěže v kategorii autorský plakát. Více informací o makedonském projektu ve Skopje ISCP – International Student Poster Competition  naleznete na webové doméně celého projektu.

http://www.skopjeposter.com

více...