Mira Gáberová: Všetky kvety sveta

  • Mira Gáberová: Všetky kvety sveta
  • Mira Gáberová: Všetky kvety sveta
  • Mira Gáberová: Všetky kvety sveta
  • Mira Gáberová: Všetky kvety sveta
  • Mira Gáberová: Všetky kvety sveta

vernisáž 14. 10. 2014 v 18:00, výstava do 16. 11. 2014, galerie otevřena v sobotu a neděli 14-18h
kurátorka: Lenka Sýkorová

Reportáž na Artycok.tv http://artycok.tv/lang/cs-cz/27255/vsetky-kvety-svetaall-flowers-world

perfomance byla podpořena Květinářstvím Mládek

Mira Gáberová je absolventkou Ateliéru volné tvorby Daniela Fischera na VŠVU v Bratislavě. Je laureátkou Ceny Oskara Čepana za rok 2012. V letech 2010-11 vedla výstavní prostor Chladnička ve svém bytě, od roku 2014 pokračuje s tímto projektem v Praze. Mira Gáberová se intermediálně pohybuje mezi videoartem, performancí, instalací, fotografií a kresbou. Její tvorba je vědomě či nevědomě naložena na transformaci osobních zážitků do výtvarné formy. V poslední době se intenzivně zabývá participací v umění.

Mira Gáberová v Altánu Klamovka představí kolekci kreseb, videa a performance v průběhu vernisáže. Inspiraci nachází v každodenních situacích a ústředním tématem je její vztah k matce, která ji odešla před rokem. Kresby reflektují otisk nebo zrcadlení se matky v dceři. Mira Gáberová vytváří geometricko-organické kompozice květin, které jí věnuje.

Lenka Sýkorová

Co tě na Altánu Klamovka a jeho prostředí nejvíce inspirovalo?

Altán ma inšpiroval ako veľmi intímny malý priestor, akoby pre jedného človeka a preto sa mi úplne hodí na pripravovanú performance. Altán pôsobí na mňa ako priestor pre osobnú meditáciu.

Médium kresby a Tvá tvorba?

Kresba je pre mňa esenciálna a dôležitá v procese celej tvorby. Kresba  je prvotný záznam myšlienky ako aj finálny obraz. Je to médium alebo vyjadrenie, ktoré ma najviac bavi.